Automatyka do bram

Napędy i automatyka do bram oraz szlabanów do zastosowań przydomowych oraz profesjonalnych o wysokiej niezawodności

Siłownik Robus Nice, przykład automatyka do bram
Siłownik Robus

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie naszych Klientów, od połowy lat 90. zainteresowaliśmy się automatyka do bram. Mieszkańcy Szczecina i okolic chcieli żeby ich nowo budowane nieruchomości były wyposażone w automaty, które same mogłyby sterować napędem bramy wjazdowej lub garażowej. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma dostawcami automatyki, którzy poza dostarczeniem towaru przeszkolili nas pod kątem doboru i montażu oferowanych napędów do bram.

Do dziś ta gałąź naszej oferty rozwinęła się równie silnie jak systemy domofonowe i możemy się poszczycić szerokim wyborem produktów do obsługi bram od najsolidniejszych producentów, m.in. Nice, Came, BFT i innych.
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz siłowników mechanicznych i hydraulicznych, które pozwalają bez znacznego wysiłku obsługiwać różnego typu skrzydła bramowe. Napędy te znajdują zastosowanie w wielu rodzajach bram, m. in.

  • skrzydłowych – stosowanych w ogrodzeniach obiektów, gdzie brama uchyla się na zawiasach bocznych; 
  • przesuwnych – montowane w ogrodzeniach; brama odsuwa się po szynie lub rolkach wzdłuż płotu lub muru;
  • garażowych – do zamkniętych pomieszczeń garażowych; brama porusza się zjeżdżając po szynie spod sufitu;
  • szlabanów, zapór – ustawianych na trasie wjazdów na parkingi, tereny prywatne i inne obiekty chronione;
  • rolet – zadaszeń zewnętrznych, montowanych nad oknami i tarasami, stanowiących ochronę przed słońcem;
  • furtek, drzwi i innych przejść, gdzie otwieranie i zamykanie powinno odbywać się za pomocą automatu.

Do obsługi automatyki bramowej stosujemy najczęściej różne nadajniki radiowe (piloty), ale także przyciski naścienne, domofony, szyfratory na kody PIN lub inne mechanizmy, np. czujnik błyskania światłami samochodowymi, pętle indukcyjne.


Piloty zdalnego sterowania

Pilot Nice Smilo

Zdalny dostęp za pomocą pilota

Większość nowych automatycznych urządzeń montowanych w budynkach najczęściej jest sterowanych zdalnie za pomocą różnych modeli bezprzewodowych nadajników (pilotów). Najpopularniejszym zastosowaniem dla systemów zdalnego sterowania są urządzenia automatyki do bram, szlabanów i rolet, ale także znajdują one zastosowanie w przypadku systemów alarmowych, kontroli dostępu, domofonów...Read More »